Aplikace s Polymer Starter Kit

V tomto článku si přiblížíme používání a výhody současně nejvyspělejší a produkčně připravené knihovny, která je založená na webových komponentách.

Seznámili jste se už s knihovnou Polymer?

„Polymer není framework, “ zaznělo důrazně z týmu vývojářů na letošním Google I/O. Oznámení o vydání první verze Polymer 1.0 jsme poprvé slyšeli na Google I/O 2013. Cílem je umožnit vývojářům pracovat s webovými komponenty a čtyřmi základními API na nízké úrovni – import HTML, Shadow DOM, HTML šablony a vlastní prvky. Toho je dosaženo tím, že poskytuje sadu polyfillů. Kromě těchto polyfillů Polymer také poskytuje syntax sugar, který umožňuje práci s webovými komponenty trochu jednodušeji.

Čím se vyznačuje?

Důležité je, že framework je zdarma. Komponenty Polymer Stater Kit lze použít téměř pro jakoukoli aplikaci. Tyto aplikace lze velmi snadno testovat pomocí vestavěné a nakonfigurované komponenty Web Component Tester. Tvorbu témat pro vaše aplikace provedete snadno pomocí dalšího vestavěného prvku – Custom CSS Properties. Dalším pozitivem je tvorba responzivního layoutu (mobile-friendly) pomocí „přiloženého“ boilerplate. Jak snadné!
Polymer je zkrátka budován především pro rychlost! Dále také pro všechny moderní prohlížeče a uživatelsky přívětivé komponenty.

Komponenty Polymeru

S verzí 1.0 oznámil tým, který se stará o Polymer, různé sady prvků produktových řad. Tyto znovu použitelné stavební bloky jsou montovány pro developery a umožní tvorbu ekosystému modulárních stavebních bloků.
První komponentou jsou „železné prvky“. Jedná se o prvky, které obsluhují základní layouting a funkce bez použití jakýchkoli složitých vizuálních stylů. Další v pořadí jsou „papírové prvky“, kde se jedná o implementaci materiál design na „železné prvky“. Třetí komponentou jsou Google Web Components, tedy obaly pro Google API a služby. Kupříkladu jde o element pro Mapy Google, YouTube a Google Calendar. Dále zde máme speciální „zlaté prvky“, které mohou být použity pro e-commerce, například vstupní prvky kreditních karet.
Za zmínku stojí také „neonové prvky“ zahrnující všechny speciální efekty. Dále „platinové elementy“, které umožňuji používat komplexní funkce, jako jsou notifikace apod. V neposlední řadě „molekuly“ sloužící jako obaly pro ostatní JavaScriptové knihovny.

Pár slov závěrem

Jsem z těchto webových komponent nadšený. Je to obrovský krok v rozvoji webových aplikací a k přeměně v plně schopnou a distribuční aplikační platformu. Už nebudete muset používat spoustu podivných hacků a frameworky z minulosti.

Zdroje:
http://www.smashingmagazine.com/2015/10/responsive-material-design-app-with-polymer-starter-kit/
https://www.polymer-project.org/1.0/
https://developers.google.com/web/tools/polymer-starter-kit/

Komentáře nejsou povoleny.