Bootstrap 4 alpha

Pravděpodobně významná událost pro Bootstrap. 19.8.2015 byla oznámena první alfa verze Bootstrap 4. A je plná novinek, tak pojďme na to!

Co je tedy nového?

Existuje ohromné množství zásadních změn, které byly zavedeny, a to je nemožné pokrýt v tomto článku, tak tady jsou některé z těch nejzásadnějších.

Přesun z Less na Sass. Důvodem je rapidně se zvětšující komunita kolem Sass. Bootstrap se nyní kompiluje rychleji, než kdy jindy díky Libsass, a spojuje stále více se rozrůstající komunitu vývojářů Sass. To zahrnuje zcela nové možnosti přizpůsobení. Místo toho, aby se deklarovalo styly, jako jsou přechody, stíny, a další, separátně, jako tomu je ve verzi 3, se přestěhovali všechny tyto možnosti do Sass proměnných. Chcete výchozí přechody na všechno, nebo zakázat zaoblené rohy? Jednoduše aktualizujte proměnnou a překompilujte.
Další novinkou je vylepšený systém grid. Byl přidán nový grid tier pro lepší zobrazení cílené na mobilní zařízení a kompletně byla přepracována sémantičnost.

Podpora verze 3

Když vyšel Bootstrap 3, okamžitě byla přerušena veškerá podpora pro verzi 2.x, což nebylo příjemné pro vývojáře. A proto s příchodem Bootstrapu 4 bude i nadále podporovaná verze Bootstrap 3.

Komentáře nejsou povoleny.